martinshonea03 martinshonea03
  • 01-03-2019
  • Chemistry
contestada

How many moles of hydrogen are required to produce 45 moles of water

Respuesta :

claudettejoseph18
claudettejoseph18 claudettejoseph18
  • 02-03-2019

You will need 45.357 grams of hydrogen to produce 45 moles of water.

Answer Link

Otras preguntas

What's an equivalent fraction for 10 15 by dividing
What is the 54th element on the periodic table?
What is %15 of $35.15 What is %15 of $27.00
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
what is 20% of $45.00?
Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
y varies directly as x. if x=5 when y=12 find x when y=30
What is the Geocentric theory in your own words?
What does imagery mean
What does imagery mean